گزارش برگزاری اولین همایش آسیب شناسی تغییر مقطع متوسطه اول به دوم

با حمد و سپاس خداوند سبحان، اولین همایش تغییر مقطع متوسطه اول به دوم در سالن اجتماعات دبیرستان شاهد عفاف در روز پنجشنبه 10/3/97 با حضور اساتید و دعوت از اولیاء محترم پنج دبیرستان متوسطه اول نمونه دولتی طالقانی، نمونه دولتی فرهنگ، پاینده و…. از ساعت 9:30 الی 13:30 برگزار گردید.

این همایش پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی با سخنان ریاست محترم آموزش و پرورش ناحیه یک جناب آقای سید جاسم موسوی اصل آغاز شد ایشان ضمن خوش آمدگویی به بیان مطالب مهمی در خصوص مشکلات عدیده مرتبط با همایش پرداخت. جناب آقای موسوی اصل در بیانات خود ضمن توصیه به خانواده ها در خصوص استفاده بیشتراز کادر عملی بسیار قوی در سطح ناحیه یک اهواز، به بهره گیری از امکانات وتجهیزات کم نظیر در پژوهش سرای فارابی پرداخت. ایشان ضمن مردود دانستن اینکه برخی از آموزشگاه ها از اساتید پروازی با هزینه های آنچنانی دعوت کرده که هزینه ها نیز به خانواده ها تحمیل می گردد در حالی که در سطح ناحیه یک اهواز نیروهای بسیار توانمند و صاحب نظر درهمه زمینه ها علمی موجود می باشد، از معاونت محترم آموزش متوسطه جناب آقای دکتر سیلاوی خواستن تا با همکاری مدیران مدارس دانش آموزان خود را برای بهبود وضعیت علمی و پژوهشی به پژوهش سرای فارابی هدایت نمایندتا در آینده نزدیک شاهد شکوفایی هر چه بیشتر آنها و رفع این آسیب ها باشیم.

پس از اظهارات ریاست محترم اداره جناب آقای مهندس مومن زاده به تشریح مطالب خود در خصوص آسیب های مختلف تغییر مقطع دانش آموزان متوسطه اول به دوم اشاره کرد ند و بیان داشتند که مصادیق فراوانی من جمله گاف علمی، حجم مطالب زیاد درسی و زمان کم و… می تواند در این آسیب دخیل باشد. سپس با بیان و تبین مهارت های مطالعه به روشهای مختلف رفع اختلاف پرداخت.

در پایان مهندس مومن زاده و جناب آقای حسینی ریاست محترم پژوهش سرای فارابی به سوالات و ابهامات خانواده ها در این زمینه پاسخ دادند.

 

نظر دادن بسته است.