کسب مدال طلای جهانی تورنمنت ریاضیات بدون مرز توسط محمد حسن فلاحت

جناب اقای محمد حسن فلاحت عضو پژوهش سرای فارابی موفق به کسب مدال طلا درتورنمنت جهانی ریاضیات بدون مرز 2018 در کشور بلغارستان شد.

   

 

پژوهش سرای فارابی ناحیه یک اهواز ضمن تبریک این موفقیت به ایشان و خانواده محترمشان و آرزوی  سلامتی و موفقیت در مراحل مختلف و کسب افتخارات دیگر برای ایشان و تمام دانش آموزان پژوهش سرای فارابی اهواز و خوزستان به اطلاع می رساند که تورنمنت ریاضیات بدون مرز هر سال در چهار مرحله صورت میگیرد که 3 مرحله اول این آزمون در استان خوزستان در پژوهش سرای فارابی ناحیه یک اهواز که نمایندگی این ازمون را در خوزستان دارد و مرحله چهارم در یک کشور مشخص برگزار میگردد.که امسال در کشور بلغارستان برگزار گردید. در مرحله اول این آزمون در کل استان خوزستان 9 نفر شرکت نمودند و 2 نفر به نامهای محمدحسن فلاحت پایه نهم و پارسا حائری پایه هشتم به مرحله دوم راه یافتند.در مرحله دوم محمد حسن فلاحت موفق به کسب مدال نقره کشوری شد و به مرحله سوم راه یافت.در مرحله سوم ایشان پس از موفقیت و کسب مدال طلای این دور از مسابقه به مرحله جهانی این مسابقات که امسال با میزبانی کشور بلغارستان صورت پذیرفت راه یافت.
آزمون ،فاینال تورنمنت جهانی ریاضیات بدون مرز 2017-2018 در مرحله چهارم در شهر nesebar از کشور بلغارستان در دو مرحله انفرادی و گروهی برگزار شد که بحمدالله در مرحله انفرادی محمد حسن فلاحت موفق به کسب مدال طلا شد. و درمرحله گروهی مدال نقره جهانی را به خود اختصاص داد.
مرحله جهانی این دور از مسابقات در بلغارستان برگزار شد که از 28 ژوئن تا 2 جولای طول کشید.
پس از سه مرحله این مسابقه در پاییز،زمستان و بهار که برگزار شد سه نفر در پایه نهم از ایران موفق به کسب جواز حضور در فاینال شدند که از چهل و یک نفر شرکت کننده در پایه نهم در دور فاینال که از 14کشور ازبکستان،استرالیا،بلغارستان،ویتنام،ایران،فیلیپین،قرقیزستان،قراقستان،مالت،آمریکا،مقدونیه،روسیه، ترکیه و ‌…بودند، در مجموع 4 درصد کل شرکت کنندگان در هرپایه موفق به کسب مدال طلا، 8درصد موفق به کسب مدال نقره و 8 درصد موفق به کسب مدال برنز این دور از مسابقات شدند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد