پژوهش سرای فارابی ناحیه یک اهواز رتبه سوم پژوهش سراهای استان را از آن خود کرد

مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک اهواز از کسب رتبه سوم توسط پژوهش سرای فارابی در ارزشیابی پژوهش سراهای استان خبرداد .

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش ناحیه یک اهواز ، سید جاسم موسوی اصل مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ؛ صبح امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه در گفگتو با روابط عمومی با اشاره نقش مهم پژوهش سراهای در رشد خلاقیت و  افزایش توانمندی های عملی دانش آموزان گفت : پژوهش سرای فارابی ناحیه یک اهواز در ارزیابی های صورت رتبه ی سوم پژوهش سراهای  سطح استان را کسب کرد .

موسوی اصل با عنوان این مطلب که پژوهش سرای فارابی دارای بخش های مختلفی از جمله آزمایشگاه فیزیک ، شیمی ، زیست ، نانو است ، گفت : فعالیت پژوهسراها بستری مناسب برای پرورش تفکر خلاق و تبلور ایده پردازی در بین دانش آموزان برشمرده می شود .

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک اهواز ، با عنوان این مطلب که پژوهش سرای فارابی در طول سال تحصیلی با برگزاری اردوهای علمی ویژه دانش آموزان مدارس ، شرایط آشنایی دانش آموزان را با علوم آزمایشگاهی و پژوهش فراهم می آورد ، ادامه داد : آزمایشگاه سیار به عنوان یکی از از ابتکارات پژوهش سرای فارابی ،  مدارس روستایی و حاشیه ای را از آزمایشگاه های مجهز دانش آموزی بهره مند کرده است .

وی فراهم کردن امکان دستیابی به یافته های جدید علمی را از جمله اهداف پژوهش سراها دانست و تاکید کرد : در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۵ هزار دانش آموز از خدمات پژوهش سرای فارابی استفاده کرده اند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد