بازدید دبیر جمعیت علمی فن‌آوری نیشکر ایران از پژوهش‌سرای فارابی

[محمد مرادی‌اول، کارشناسی ارشد مهندسی عمران-مدیریت ساخت، مهندس عمران]

اولین نشست مشترک مدیر دپارتمان ارتباط صنعت و دانشگاه پژوهش‌سرای فارابی و دبیر جمعیت علمی فن‌آوری نیشکر ایران، جناب آقای مهندس ناصر رضایی شوشتری، به تارخ یکشنبه 26 بهمن 93  برگزار شد. در این جلسه مقرر شد که ایشان در تاریخ دوشنبه 27 بهمن 1393 بازدیدی از پژوهش‌سرای فارابی داشته باشند.

S8 Untitled-1

تور نیشکر، بازدیدهای دانش‌آموزی از کارخانه‌های نیشکر، طرح از گلدان تا مزرعه، باغچه‌های نیشکر در مدارس، فراخوان انتخاب اسم ملی برای آب نیشکر، درخت محصولات نیشکر، طلای سبز، پژوهش در محصولات پایین‌دستی نیشکر ازجمله ملاس و باگاس، از اهم موضوعات موردبحث در این نشست بودند.

مهندس رضایی عقیده دارند که با توجه به بومی بودن نیشکر در استان خوزستان، این صنعت پتانسیل زیادی برای رفع بیکاری و خدمت به مردم این استان دارد. رشد و توسعه گردشگری، صنایع غذایی، داروسازی، نئوپان و کاغذسازی، سیمان پوزولانی و … ازجمله صنایع جنبی نیشکر هستند که می‌توانند حتی بیشتر از نفت برای مردم استان سودآوری داشته باشند.

جمعیت علمی فن‌آوری نیشکر قصد دارند آیین‌ها و جشن‌هایی را به مناسبت برداشت نیشکر در استان اجرا نمایند که می‌تواند گردشگران زیادی را به استان جلب نماید؛ همچون جشن‌های گلاب‌گیری در قمصر کاشان که به مناسبت برداشت گل سرخ و گلاب‌گیری برپا می‌شود و توریست‌های داخلی و خارجی زیادی را به استان اصفهان می‌کشاند. این جشن‌ها، فرصت فوق‌العاده‌ای برای همکاری پژوهش‌سرا و صنعت نیشکر ایجاد می‌کند و می‌تواند باعث رشد و ارتقای هر دو مجموعه گردد.

امیدواریم بتوانیم به‌زودی خبرهای خوبی را درزمینه‌ی همکاری متقابل پژوهش‌سرا و صنعت نیشکر به اطلاع علاقمندان برسانیم.

منتظر خبرهای بعدی ما باشید.

جهت بازدید از وب‌سایت جمعیت علمی فن‌آوری نیشکر ایران روی تصویر زیر کلیک کنید:

2هدر-جمعیت1

 1 2 3 4 5 7 9 11 13 14 15 20 21 123 182

5 نظر

 1. این همکاری نوید دهنده آینده رو به رشد صنعت و گردشگری در خوزستان می باشد.

  از ابتکار و خلاقیت و نوآوری و پشتکار این دپارتمان کمال تشکر و قدردانی وسپاس را داریم.

  به امید ادامه این روند رو به رشد و ارتقاء جایگاه این پژوهشکده.

 2. امیدوارم خلاقیت ونوآوری وابتکاروپشتکار روزافزون شما زمینه ساز شکوفایی بقیه منابع این سرزمین سرشار از پتانسیل بالقوه شود.
  و مسیر اجرایی شدن این طرح را هموار کند.
  وبه روند رو به رشد صنعت خوزستان رونق مضاعف دهد.
  وزمینه آشنایی دانش آموزان با صنایع بومی این استان فراهم شودتا ذهن پرسش‌گر آنان را فعال کنندتابا دیدی بازتر برای آینده کاری خود برنامه‌ریزی و هدف گذاری داشته باشند.

  از حسن انتخاب مدیر دپارتمان کمال قدردانی وسپاس را داریم.

 3. 16-باید به فکر منابع آبی و گرما(شرجی) حاصل از کشت نیشکر نیز باشیم.

 4. ابراهیم عبیات

  11-این بازدیدوصحبت های انجام شده وایده های ذکرشده نویدروزهای درخشان رادارد.اززحمات تمام همکاران به خصوص جناب آقای مرادی برای تدارک این جلسه کمال تشکروقدردانی راداریم.همچنین اززحمات آقای مهندس رضایی وهمکاران وی تشکروقدردانی می شود

 5. ابراهیم عبیات

  29-خوب بود با سپاس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد