آموزش مفاهیم مالی به دانش‌آموزان

 

چکیده: امروزه با این پدیده مواجهیم که بسیاری از شهروندان قادر به تجزیه و تحلیل صحیح وقایع اقتصادی پیرامون نیستند. خیلی از ما قادر به درک ریشه های مشکلات اقتصادی و راهکارهای رهبران جامعه برای حل آنها نیستیم.

متن گزارش
به گزارش اقتصاد نیوز،سواد اقتصادی که به معنای آگاهی از ایده‌های اساسی اقتصادی و کاربرد آنها برای تصمیم‌گیری درباره استفاده از منابع محدود است، یکی از جوانب ضروری آموزش عمومی برای شهروندان به شمار می‌رود. اگر ما خواهان اقتصاد آزادی هستیم که به درستی عمل می‌کند، باید تمامی مشارکت‌کنندگان آن اعم از تولیدکننده، مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار با فهم اقتصادی کافی به شیوه عقلایی رفتار کنند.
شاید بتوان بخش زیادی از این معضل را ناشی از آموزش‌های ناکافی در دوران کودکی و در مدارس جست‌وجو کرد. از این منظر به تعویق انداختن آموزش اقتصاد برای دانش‌آموزان در دوره دانشگاه عاقلانه نیست. آن هم وقتی خیلی از رشته‌ها فارغ از آموزش مفاهیم اقتصادی هستند و حتی در دروس عمومی دانشگاهی هم درسی با عنوان اقتصاد دیده نمی‌شود.
از نگاه برخی کارشناسان هر چه تلاش دولت، مجلس و والدین در افزایش دانش اقتصادی کودکان بالاتر باشد، آینده اقتصادی روشن‌تری در برابر آنها و جامعه قرار خواهد داشت. کودکی که مفهوم پول و مدیریت آن را در سنین پایه درک کرده باشد در آینده دیدگاهی گسترده‌تر نسبت به فرصت‌های اقتصادی و کسب و کار خواهد داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد