آشنایی با تورنمنت بین المللی ریاضیات بدون مرز

«آشنایی با تورنمنت بین المللی ریاضیات بدون مرز 2019-2018»

 

گروه های سنی: تورنمنت در 9 گروه سنی به شرح زیر برگزار می شود:
گروه 1: پایه ی اول ابتدایی گروه 5: پایه ی پنجم ابتدایی
گروه 2: پایه ی دوم ابتدایی گروه 6: پایه ی ششم ابتدایی
گروه 3: پایه ی سوم ابتدایی گروه 7: پایه ی هفتم متوسطه
گروه 4: پایه ی چهارم ابتدایی گروه 8: پایه ی هشتم متوسطه
گروه 9: پایه های نهم تا یازدهم متوسطه

زمان و مکان: تورنمنت در 4 دور به صورت حضوری که 3 دور مقدماتی آن در ایران و دور نهایی آن در کشور بلغارستان است، به این شرح برگزار می شود:
دورهای مقدماتی:
دور پاییز: مقارن با دهه ی ریاضی(دهه ی اول آبان ماه) در شهر محل سکونت دانش آموز.
دور زمستان: اواسط بهمن ماه در شهر محل سکونت دانش آموز.
دور بهار: نیمه ی دوم فروردین ماه در شهر محل سکونت دانش آموز.
توجه: دانش آموزان گروه 1 از دور زمستان در تورنمنت شرکت می کنند.
توجه: دانش آموزانی که در مجموع در سه دور اول بالاترین امتیازها را کسب کنند به دور نهایی دعوت می شوند.
دور نهایی:
دور تابستان: اواسط تیرماه در کشور بلغارستان به صورت فردی و تیمی. سوالات تورنمنت: در هر دور تورنمنت، 20 مساله مطرح می شوند که مدت پاسخ گویی به آن ها 60 دقیقه است. سوالات تورنمنت بر اساس سر فصل کتب درسی طراحی شده اند و درجات سختی مختلفی دارند. گفتنی است که مسائل هر دور، از دور قبلی اش دشوارتر و به خلاقیت و ایده پردازی بیشتری نیاز دارند. در دور نهایی در هر گروه، مسابقه ی تیمی هم برگزار می شود که معمولا شامل 5 مساله ی چالش برانگیز و زیباست.

کشورهای شرکت کننده: در دوره ی گذشته ی تورنمنت، دانش آموزانی از کشورهای استرالیا، آذربایجان، افغانستان، بلاروس، برزیل، بلغارستان، چین، هنگ کنگ، اندونزی، قزاقستان، قرقیزستان، مقدونیه، مالت، مکزیک، مولداوی، فیلیپین، رومانی، روسیه، آفریقای جنوبی، سوئیس، ترکیه، ترکمنستان، اوکراین و ازبکستان شرکت داشته اند.

نحوه ی اهدا جوایز: در هر دور، به 4 درصد دانش آموزان برتر مدال طلا، به 8 درصد بعدی مدال نقره و به 8 درصد بعدی مدال برنز و به تمامی شرکت کنندگان در تورنمنت گواهی نامه ی حضور اعطا می شود. در دور نهایی به دانش آموزانی که بالاترین امتیازها را در هر گروه کسب می کنند، کاپ های طلا، نقره و برنز اعطا می گردد.

نحوه ی شرکت: تمامی مدارس و موسسات آموزشی مجاز در سراسر کشور که علاقمند به شرکت در تورنمنت هستند، می توانند جهت دریافت فرم شرکت در تورنمنت و اطلاعات بیشتر با شماره ی 09127056389 تماس بگیرند. لازم به ذکر است که مهلت ثبت نام در دور پاییز تورنمنت ، روز دوشنبه 7 آبان ماه 1397 پایان می یابد.ان شا الله دور پاییز روز جمعه 11 آبان ماه برگزار خواهد شد

لازم به یادآوری است که پژوهش سرای فارابی نماینده این تورنومنت در اهواز میباشد.

 

www.MathSymbol.ir

 

نظر دادن بسته است.